נסיכה קטנה

פרנסס הודג'סון ברנט

כאשר מגיעה שרה קְרוּ בת השבע לבית ספרה של גברת מִינְצִ'ין היא זוכה מיד ליחס של נסיכה. בתור בתו של סֶרֶן קְרוּ, איש צבא עשיר ומיוחס, מהווה שרה הקטנה נכס חשוב לבית הספר ולגברת מִינְצִ'ין, העומדת בראשו, מתוך אמונה שבעקבותיה יירשמו לבית הספר כל בנות החברה הגבוהה של אנגליה.
בזכות טוב לבה ודמיונה הפורה, מצליחה שרה לכבוש את לבותיהן של בנות בית הספר, בעיקר אלו הזוכות ליחס של בוז מהאחרות, כמו אֶרְמֶנְגַרְד השמנה והטיפשה, לוֹטי, הצעירה שבתלמידות בית הספר ובעיקר בֶּקִי, המשרתת הקטנה של בית הספר, אשר זוכה ליחס משפיל מעובדי בית הספר ומהתלמידות כאחד.
אולם, ביום הולדתה האחת עשרה, חרב עליה הולמה, כאשר מגיעה הידיעה על מותו של אביה. אם זה לא מספיק גרוע, מסתבר שאביה מת לאחר שהשקיע את כל הונו במכרות יהלומים, שלא הניבו דבר. ברגע, הופכת שרה לבודדה בעולם וחסרת כל. מתוך חשש מביקורת, מסכימה גברת מִינְצִ'ין להשאיר את שרה בבית הספר, אך רק בתור משרתת. שרה מפנה את חדרה המפנק ועוברת לגור בעליית הגג, שם היא נאלצת לראשונה בחייה להתמודד עם העולם האמיתי ועם הצרות, שנחסכו ממנה כל חייה. היא מגייסת לעזרתה את דמיונה המפותח, באמצעותו, היא מכניסה את עצמה לעולם של פנטסיה, של נשפים ומשתאות, של הרפתקאות ושל חלומות. היא נאבקת ועושה כל שביכולתה כדי שלמרות מצבה הקשה, לא תפסיק להיות נסיכה קטנה.